PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Altenberg a radost českých čtyřbobů, dominoval Lange

Po zdravotních problémech, které provázely české posádky při SP v Cesaně a nepříliš dobrém výsledku o týden později ve Winterbergu si Češi chtěli spravit chuť a vylepšit bodová konta na náročné dráze v Altenbergu. Záludnost dráhy se projevila a padalo se jak v tréninkových jízdách, tak v závodě. Naštěstí bez těžších zdravotních následků, jak se tomu bohužel stalo v předchozím týdnu při EP.

Smůla se v závodě „dvojek“ přilepila na paty i posádce Vrba – Suchý, kteří doplatili na náročnou a rychlou spodní pasáž tratě a do cíle se nakonec dostali po kapotě. Nicméně bodový zisk za 25. místo jim náleží. Dobře se vedlo CZE 1 (Danilevič – Stokláska), kteří zavzpomínali na svůj úspěch z MS zpřed dvěma lety a vydřeli pěkné 14. místo – nejlepší v této sezoně. Obě posádky je také třeba pochválit za pěkné (cca 11.-13.) starty.

Závod čtyřek pak byl velkou neznámou. CZE 1 (Danilevič – Kobián – Suchý – Stokláska) si brousil zuby na umístění někde hodně blízko TOP 10 a posádka CZE 2 (Vrba – Bohman – Gomola – Kozlovský) zas věřila, že se poprvé zapíše do análů SP ve finálové dvacítce. Slušné starty i jízdy a tak trochu i osud nakonec oběma posádkám dopomohl k vytouženým výsledkům a tak konečné výsledky ukázaly pro české posádky pěkný výsledek – 13. a 19. místo. A pokud mě paměť neklame, tak opět po 4 letech se podařilo, aby byly dvě posádky České republiky ve finálovém druhém kole světového poháru.

Po vánoční odmlce nás čeká hned z kraje ledna další závod SP v Königssee a ve St. Moritz. Po těchto dvou kolech se uzavírá nominace na ZOH a následně ještě jede poslední kolo světového poháru v rakouském Igls, které je zároveň mistrovstvím starého kontinentu.

Tak držte palce! A hezké Vánoce všem, Martin Bohman.

Žádné komentáře