PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Bobisté nemají peníze - hrozí, že budou muset vynechat Světový pohár

Bez českých posádek začal Světový pohár bobistů v kanadském Whistleru a je možné, že bez nich bude také pokračovat.
Schází zhruba dva miliony

Důvod, proč český dvojbob a čtyřbob může v závodech s elitou scházet, je téměř prázdná kapsa svazu. Kvůli nedostatku peněz nejeli Češi už do Kanady. "Chybějí nám zhruba dva miliony, je to pro nás poměrně smrtící situace," řekl předseda svazu Milan Sejkora. Rozpočet svazu je zhruba 3,5 milionu korun, naplněn je však sotva z poloviny. "Chybějí peníze Sazky, potažmo od ČSTV," dodal Sejkora.

Posádky budou startovat v závodech Evropského poháru a vedení svazu doufá, že nějaké peníze ještě na přelomu roku od ČSTV přijdou. "Jinak se může stát, že ve Světovém poháru pojedeme jen pár závodů, které budou blízko," uvedl Sejkora.

V týmu jsou po odchodu opor Jan Vrba s Janem Stokláskou, Vladimír Hladík s Martinem Bohmanem a Dominik Suchý, jenž nemá stálého brzdaře. "Zkoušíme a hledáme," řekl Sejkora. Čtyřboby jezdí ve složení Vrba, Suchý, Bohman, Stokláska a Hladík, Jan Mottl, Ondřej Kozlovský, Lukáš Kračmar.

Svaz na svých internetových stránkách láká nové lidi pomocí inzerátu. "Chceš zažít adrenalin?! Chceš reprezentovat Českou republiku?! Pojď do toho, zkus boby!!!" píše se na webu bobistů. "Ale není to tak, že bychom měli nedostatek závodníků - my hledáme pořád," tvrdí šéf svazu.
Materiál je, ale není na závody

Vážné finanční potíže se projevují na provozu svazu a na cestách na závody. Materiál mají závodníci z loňské sezony a z prostředků Českého olympijského výboru pouze pořizují nové nože. "To není taková tragédie, největší malér je, že chybějí peníze na závody," uvedl Sejkora.

Přípravu závodníků zajišťují oddíly i jezdci sami. Vrba a Stokláska využili prostředků z resortních center, kde jsou zaměstnaní na půl úvazku. "Alespoň něco," uvedl Sejkora. "Jinak příprava proběhla v podstatě za svoje, jsme i proto na padesáti procentech tréninku oproti přípravě na olympiádu," vysvětlil.

Svaz se snaží získat prostředky i jinde, ale není příliš úspěšný. "Nějaké sponzorské peníze snad získáme. Není toho moc, ale aspoň na jednu posádku ve svěťáku by to stačilo," doufá Sejkora s tím, že pro svaz je hlavní zajistit účast na mistrovství světa v Königssee. "Musíme ale dramaticky šetřit," dodal.

Žádné komentáře