PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Boby SP a EP

Minulý týden se kvůli komplikacím s dopravou atd. rozdělil český tým na dvě části. Tým "A" odcestoval na další kolo světového poháru do rakouského Igls, kdežto mladé (i starší...:) naděje českého bobismu zůstaly v německém Altenbergu, aby zde zůročily předešlý týden tréninků, a to tentokrát v závodě Evropského poháru.
 
Svěťák skončil smolně, a to jak v závodě dvojek, tak i čtyřek. V obou případech však z jiného důvodu...
Čtěte dál...
Se dvojkou pomohl tentokrát na startu Pištovi (Ivo Danilevičovi) Stoki (Jan Stokláska - bývalý stájový kůň P. Novotného, t.č. trénující u L. Svobody) a našim se dařilo. "Flákli" tam nějaký 11. start a dolů dojeli 10.

Když si sice po druhé jízdě trochu pohoršili, byť tále figurovali na pro konkurenci nepěkném 13. místě, zasáhla nekompromisní jury a kluky si pozvla na důkladnou technickou kontrolu...a ejhle, na minimálně 5x zkontrolovaném bobu se našla o 0,2 mm tlustší gumička pod přední osou. Stačilo trochu více stlačit šupleru nebo být méně německo-švýcarsky pedantní a bylo by vše ok, podoně jako tomu bylo dříve u jiných. Tentokrát se to však nestalo a kluci byli bohužel diskvalifikováni. Nicméně tímto výsledkem potvrdili, že zajet stále umí a že se letos pokusí nezůstat svému loňskému 6. místu na MS nic dlužní.
Držíme palce.


O den později, v neděli, se jely čtyřky, kde se bohužel kvalitní start nekonal (byť o startu 5,22 s. se v Igls nedá hovořit jako o špatném,... horší byla už jen Korea...) a klukům zůstaly brány finále na 22. místě uzavřeny.
 
V Altenbergu se české barvy dočkaly docela slušných umístění a jak v přpadě  závodu dvojek, tak čtyek, si pilot Jenda Vrba dojel pro finlová umístění. V závodě dvojbobů si oproti minulému týdnu polepšil s Martinem Bohmanem na startu o pár setinek a po první jízdě byli na pěkném 16. místě. O poznání méně povedená druhá jízda je však sesadila na konečné 19. místo. Druhá posádka "Roruch" Hladík - Dominik Suchý bohužel "neustála" výjezd z 10. zatáčky, tzv. krajzlu.


Nedělní závod čtyřek,byl provázen především velkou nervozitou, jelikož na této těžké dráze je každý pád bolestivý, se čtyřkou čtyřnásob... Po počátečních cca dvaceti posádkách do nedělního závodu nastoupilo 14 nejodolnějších. Kluci porazili tři z nich a obsadili konečné 11. místo. Což je sice letošní nejlepší umístění, nicméně pověstná TOP 10 jim unikla o jedinou setinku.... Škoda, snad to vyjde příště.
 
Tento týden, resp. tento kalendářní rok, to při závodě světového poháru však už nebude. Závod v Cesaně byl totiž pro nepřízeň počasí zrušen (mocné sněhové přeháňky a nebezpečí lavin).

Takže na další výsledky si musíme počkat do nového roku...

Žádné komentáře