PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Mistrovství Evropy v koloběhu

9.-12.7. se v Plzni a Lounech uskutečnilo ME v koloběhu. Barvy ČR hájil také nejlepší český koloběžkový tým Ultima.

Zpráva ze závodu, fotky, tisková konference - čtěte dále...

Evropský šampionát v koloběhu 2009 – ULTIMA INTERNATIONAL stále na veleúspěšné vlně

      Vážení přátelé, koloběžkové ME 2009 je za námi a nadešel tak čas bilancování a vzpomínek. ULTIMA se stále veze na vlně multiúspěchů a když se prioritně nevěnovala letošnímu šampionátu a ladí spíše až na MS 2010, je již dnes nutno brát její výsledky v potaz.

 Středa 8.7.2009

      K vyladění formy před šampionátem se schází trio leaDr., pan Liška a pan Jaromír na pražské Slavii, kde dochází k secvičení milimetrově přesných předávek štafet. Následuje tisková konference z nebývalého zájmu zejména českých médií. Zde jsou jasně stanoveny priority týmu pro šampionát.

      Videozáznam z tiskové konference v délce 18 minut je ke shlédnutí na multisíti facebook ve skupině ULTIMA K.LAP TEAM. V dohledné době bude také ke stažení na našem welewebu.

 Čtvrtek 9.7.2009

      Přesně ve 13:00 zvoní pan Jaromír u leaDr.a doma, vyzvedáváme ještě pana Zdeňka na Palmovce, který je pln dojmů ze své individuální přípravy, takže celou cestu mlčí. I pan Liška je pln dojmů z noční přípravy na stole masérském. Nikdo nic nepodcenil a se zpěvem na rtech míříme v dresech klubových vstříc dobrodružstvím evropského formátu.

      V Plzni dochází k doplnění týmu o paní Lucii, biomechanika Tlapu, pana Larse a pana Hanse, čímž náš tým dostává evropský interrozměr. Žádný jiný tým na světě se nemůže chlubit interrozměrem, což z nás činí jedinečnou akvizici na poli světového koloběhu.

      V plánu je 1700m dlouhý prolog, intermezzo, se dvěma kopečky a jedním sjezdem. Po zkoušce odvahy zjišťujeme, že půjde nejspíše o čistý laktát. A naše zkušenosti nás nepletou.

      Paní Lucie neokusí ani tak laktátu, jako asfaltu, a platí nováčkovskou daň, jako kdysi za starých dobrých dob platil tuto daň Petr Kamikaze Král, kterého tímto srdečně zdravím. Pan Zdeněk se rozkoukává a rozmluvuje na poli koloběžkovém srdnatě a ve zkoušce obstojí.

      Pan Liška plánuje útok na 16. pozici, což mu nevychází o několik pikosekund, je však vzhledem k masážní přípravě spokojen.

 Pan Tlapa atakuje prní desítku, ale jen těsně mu to nevychází. Profil trati si však pochvaluje, forma je, stačí jen aby kulminovala.

      Pan Jaromír útočí z brzkých pozic čistým laktátovým přístupem. Nejdříve se nás samozřejmě pokusí pošťáci ošidit, když pana Jaromíra nevyhlásí na příslušné pozice, nakonec je z toho přeci jen krásné 5. místo a slzy dojetí na tváři závodníka, který ještě několik dnů před šampionátem bojoval s akutním chronozánětem achilovy šlachy.

      LeaDr. Samozřejmě nemá takovou motivaci jako ostatní závodníci, neboť po loňském titulu mistra světa nemůže na poli evropském dosáhnout více, ale i tak je s druhým místem vcelku spokojen, když jeho výkon byl trochu přes vint a ustát drobné chvění v žaludku vyžadovalo až desítky minut.

 2.         leaDr.                                     3:14,36

5.         pan Jaromír                  3:20,57

13.       biomechanik Tlapa       3:30,77

15.       pan Lars                      3:33,44

19.       pan Liška                     3:38,00

31.       pan Zdeněk                  3:59,84

 10.       paní Lucie                    4:31,61

 14.       pan Hans                     5:04,39 (vet.)

      Po přesunu na ubytace do hotelu Royal a povinné sprše dochází k večeři těstovinové spojené s povinnými rozhovory pro media a karbonovou nalévačkou hlavy od pana Rajneho, za což mu děkujeme. Přípitky jsou pouze lehké, neboť ráno nás čeká tuhý boj o slávu v kopcovitém profilu známého plzeňského dlouhého závodu. Jdeme spát ještě před kuropěním.

 Pátek 10.7.2009

      Vstáváme s hymnou UEFA a závodní adrenalin se nám okamžitě vlévá do žil. V lidlu ráno potkávám s velkým nákupním košíkem paní Smitkovou. Zcela jasně dává přednost nákupům před soustředěním se na závod. Tento přístup pouze dokumentuje tristní výkony ženské reprezentace na domácím šampionátu, což bude v budoucnu možná impulsem pro vedení svazu ke změně reprezentačního trenéra. Donekonečna mhouřit oči prostě nelze.

      Kalorickou stravu vháníme do žaludků a jedeme rekognoskovat terén, který je vskutku kopcovitý. Naladěni na co nejlepší výsledek se řadíme na lajnu startovní. Taktika je jasná, pošetřit vše na štafetu. K týmu se navíc připojuje paní Zdeňka a pan Míša, který však jezdí za horažďovickou hospodu.

      Štart je v mezích, skupina jede spolu až na první obrátku, kde se však nechce nikomu brzdit a vzniká mela s kotrmelci. Naši borci však vše ustojí bez úhony a ženou se dál za úspěchem. Pouze slečna Lucie trpí defektem a vzdává.

 Červenožlutí na štartu dlouhého závodu

      V levé části ypsilonu nastupuje pan Provod s panem Imonenem. Přestože moc chceme jet s nimi, šetříme na štafetu a setrváváme v poli. Jarouš to však nevydrží a jde se lehce projet do kopce alespoň s panem Jislem na 3.-4. pozici. LeaDr. Dodržuje taktiku do puntíku a jistí 5. flek.

      Jaryn si dá s panem Jislem pár svižných úseků, ale nakonec se také obětuje týmu a zvolňuje. LeaDr. Jedním až dvěma lehkými kopy uniká skupince a spolu s Jaromírem míří do posledního kola na 4.-5. místě dvojice borců z Ultimy.

Technická převaha našich byla značná

      Pod posledním kolem nás lehce vyvádí z tempa pan Vieriko, který se nenápadně přiblíží zezadu a se slovy cíjůgájs nás v brutálním tempu opouští. Když se po 100 metrech zmiňuje, že šlo o nejapný vtip, nezbývá již našim borcům dokončit na 4. a 5. místě s minimálně vynaloženým úsilím.

      Pan Tlapa pošetřil taktéž dokonale. Jakmile ucítil lehký zdravotní problém v levém lýtku, vzdal a odešel na masáž.

      Pan Zdeněk ve své premiéře ve stohlavém balíku zažívá psychickou újmu zejména ve sjezdech. Jeho forma bude gradovat v letech příštích.

 4.         pan Jaromír                  1:07,36

5.         leaDr.                           1:07,44

13.       pan Lars                      1:10,49

19.       pan Liška                     1:13,35

31.       pan Zdeněk                  1:17,31

DNF    biomechanik Tlapa

 8.         paní Zdeňka                 1:02,10

DNF    paní Lucie

 15.       pan Hans                     1:08,39 (-1 kolo, vet)

     Po závodě následuje oběd u velmi příjemné paní číšnice. Pan Zdeněk si dává mátový čaj a opouští naši výpravu směrem sever. Na telefonu však již máme náš fanklub, který se v sočtu 8 rowdies řítí směrem Lopatárna.

      Po krátké polední pauze se přesunujeme za zlatým hřebem šampionátu, kterým jsou štafety na 25 minut plus jedno kolo.

      Náš tým se chce odvděčit našemu malému státečku za veškerou podporu, kterou koloběhu poskytuje a jede tudíž v barvách ČR a rozpůlené srdce tak bije pro vlast a pro Ultimu zároveň. Složení je leaDr., pan Jaromír a biomechanik Tlapa. Pan Liška se sveze se štafetou Kidokai Jablonec ke konečnému 4. místu.

      Startovní výstřel nenechává nikoho na pochybách, kdo je na světě nejlepší a leaDr. předává na první pozici. Pan Jaromír si vede obdobně a po dvou kolech jsme evropskými šampióny. Ve zbytku závodu se již tolik nedaří, což však nebrání tomu, abychom s nonšalantností sobě vlastní dokončili závod na třetím místě a bronzová medaile nám zacinkala na krku.

 

Ultima a krásná předávka, v českém dresu se lvíčkem na prsou – leaDr. vs. Pan Jaromír

naši chlapci s hymnou na rtech

      O tom, že jsme vlastně vítězi svědčí nebývalý zájem médií o náš tým na tiskové konferenci uspořádané neprodleně po dokončení závodu. Ostatní týmy se z obavy z absence médií na jejich konferencích organizování takových konferencí pro jistou zřekli.

      Videozáznam z tiskové konference

      Tím končí závodní program a začínají oslavy. K poslechu a tanci hraje skupina Greymon, biomechanik Tlapa míchá regeneraci a slavíme spolu s našimi oddanými rowdies i legendou světového koloběhu, panem Mirkem. První ze svých tanečních kouzel předvádí pan Imonen, velká postava baletu národního divadla Helsinky.

      Přesunem do města získává oslava na obrátkách. Konec je v pohostinství Stodola, kam přijíždí jak Finové, tak i tanečníci pan Hub s panem Seemanem a jiné hvězdy. Pan Liška bohužel mizí na pět hodin do zákulisí, aby byl nad ránem objeven v náručích blondýnky se smyslnými rty. To je však již příběh z jiného seriálu.

      Závěrem je nutné říci, že cena 90Kč za taxíka ze Stodoly do hotelu Royal je snad poněkud mimo a jestli si někdo myslí, že nad ránem se necháme jen tak lehce okrást, může si být jist, že pro příště budeme volit obranu právní cestou.

Ultima ve složení po štafetách, rovnost, svornost, bratrství, čest a láska k bližnímu svému, to jsou atributy ženoucí nás vpřed

tisková konference po štafetách, ve výborné náledě po velkém, ale očekávaném úspěchu

      Sobota 11.7.2009

      Nepříliš dlouhý ale o to vydatnější spánek nám svědčí. Přesun do Loun je poněkud hektický, tím spíše, že pan Liška slíbil paní Aleně služby řidiče.

      Druhá posádka se zdržuje v Lidlu, kde paní Lucie nakupuje kančí žílu, která se jí jen velmi těžko může vejít do úst. V Lounech jsme tak za pět minut dvanáct, ale na horním parkovišti, což je problém zejména pro pana Lišku, který naši vychytralost později nelibě nese, když z louky nad skálou nemůže jen tak lehce odjet.

      Paní Lucie nicméně podává velmi pěkný výkon v kriterku, i když lecjaký krvavý šrám na jejím lýtku se opět objeví. Obdobně si vede i paní Zdeňka a obě děvčata jsou v desítce.

      LeaDr. a pan Jaromír startují do kriterka zvolna z dvacátého fleku, což je možná škoda, ovšem na to se dějiny neptají. Nakonec tedy jedou o 5.-10. místo ve skupině s pány Vierikem, Korbee, Špinkou a Porthinem.

      Panu Jaromírovi se nedaří ve sjezdech, kde je vždy přechytračen, a tak nakonec dojíždí na 6. fleku, když leaDr. útokem v posledním sjezdu ukořistí 5. pozici.

      Biomechanik Tlapa si závod užívá jako Topur de France a tak dlouho odolává ataku desetičlenné skupinky až mu skutečně odolá a je z toho velmi pěkné 17. místo. Ještě před ním však dokončuje pan Gazárek a je z toho krásné druhé místo ve veteránech a třetí medaile pro Ultimu.

      Pan Liška si vede zdatně ve skupině, která nakonec nepohltila biomechanika Tlapu a končí kus za první dvacítkou.

 5.         leaDr.                           36:06,16

6.         pan Jaromír                  36:08,77

14.       pan Lars                      37:00,08

17.       biomechanik Tlapa       38:29,57

22.       pan Liška                     38:43,50

 10.       paní Lucie                    34:32,10

11.       paní Zdeňka                 30:50,67 (-1kolo)

 2.         pan Gazda                  37:44,67 (vet.)

15.       pan Hans                     39:38,72 (-2kola)

      Tím den samozřejmě nekončí. Obědváme na minigolfovém hřišti a s panem Chrobákem složitě řešíme ubytování, což nese těžce zejména pan Liška. Nakonec je z toho Ultima apartmán 5+1, ve kterém se nám žije pěkně.

      Večerní párty začíná lehkým pivem v blízkém pohostinství, kam přichází i náš oblíbenec Matti se zlomenou rukou. Raut na náměstí je bohatý, jsme opět zváni na pódium a slzy se nám ženou do očí. Muzika kapely GOLF je velmi pestrá, pan Liška metá kozelce, pan Vieriko kotrmelce a je ám líto, že ve 12 se musí končit. Následujeme tak spolu s Finy a Holanďany pana Huba na brutální white party, kde zůstáváme v různých rozpoloženích až do 5 do rána. Mistrem párty je pan Hub, který v bílém triku Českého svazu koloběhu dokonale zapadá do rozjeté zábavy.

      Japonské duo Hanukai je totálně kaput a my také. Spát jdeme okolo půl sedmé, když se konečně přestaneme smátJ

 Neděle 12.7.2009

      Ranní atmosféra v týmu je napjatá, neboť pan Jaromír a pan Liška jsou rozmrzelí z toho, že se neúčastnili naší velkolepé white šou a tiše nám závidí, že jsme je mohli brzo ráno vzbudit.

      To si však sedne. Problém je v tomto rozpoložení ujet 16km časovku v lehkém protivětříčku. Nakonec však všichni zdárně dokončujeme a Evropa je za námi. Životní závod zajel především pan Lars, který tomu snad ani sám nevěřil.

 5.         pan Jaromír                  32:16,52

6.         pan Lars                      32:19,60

14.       leaDr.                           33:20,46

18.       biomechanik Tlapa       34:26,18

24.       pan Liška                     35:32,27

 4.         pan Gazda                   34:44,93

15.       pan Hans                     45:26,51

 11.       paní Zdeňka                 44:15,27

      Toliku budiž k šampionátu. Sinusoida naší výkonnosti se od nynějška bude ubírat k MS 2010 v Itálii, kde již nikoho nenecháme na pochybách, kdo že je na světě nejlepší.

Mgr. Jan Vlášek

Žádné komentáře