PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Poolympijská bobová sezona 2010/11 zahájena

Notně, zejm. generačně, obměněný národní bobový tým se vrhnul do nové sezony. S ohledem na nedostatek finančních prostředků, kterým trpí asi polovina všech národních svazů, naši začali předvánoční část serie závodů Evropským pohárem, nikoli Amerikou, jak bývalo zvykem. První kolo tohoto podniku, skládající se z dvojzávodu 2- i 4-bobů se již tradičně konalo v rakouském Igls nedaleko Innsbrucku. A naši se nedali zahanbit. V konkurenci 50 dvojek, z čehož cca 9 bylo ze Světového poháru, skončila posádka CZE I. Vrba - Stokláska na 9., resp. 10. místě, CZE II. Hladík - Bohman na 16., resp. 18. místě a CZE III. pilotovaná letos začínajícím Dominikem Suchým a na brzdě s Lukášem Kračmarem na 38. a 37. místě.
Ve čtyřbobech se utvořily dvě posádky, z nichž překvapila zejm. CZE I. (Vrba - Bohman - Suchý - Stokláska), která se jak starty, tak celkovými výsledky prodrala do TOP 10, přičemž po 1. jízdě sobotního závodu se naše jednička ocitla na fantastickém 4. místě. Druhá jízda se však nepovedla úplně na 100 % a hoši skončili na celkovém 7. místě, v nedělním závodě pak na 9. Porazili tak i pár posádek (Poláky či Rumuny), které dojely ve Vancouveru před tehdejší českou dvojkou Vrbičem. CZE II. si pak ve složení Hladík - Mottl - Kračmar - Kozlovský, zejm. kvůli nevýrazným startům nedojela pro finálovou účast a obsadila 21. a 23. místo.
Nyní jsou naši v italské Cesaně, držme jim palce!
Program seriálu ještě do vánoc doplní závody EP ve Winterbergu a Altenbergu. Po novém roce naši budou již moci poměřit své síly ve svěťáku, např. i s posádkami USA (viz foto).
 
 
Žádné komentáře