PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Boby

Bobisti to tvrdý chlapy jsou

Po poměrně úspěšném vkročení do nové sezony v Igls, čekal na české bobisty tvrdý oříšek v podobě tratě v italské Cesaně. Podle výpovědí přeživších jedinců..:) byly tréninky opravdovou lahůdkou i pro zkušené, natož pro bobisty nováčky. Takovým je např. i Jan Stokláska, který o tom říká: "Dlouho jsem o bobech přemýšlel a chtěl je zkusit. Po této zkušenosti musím říct, že je to sport tvrdší než jsem si představoval i ve svých nejodvážnějších snech" (pozn. red.: bobistou se člověk stane až po svém prvním pádu, což se Stokimu povedlo až nyní, po 4letém účinkování v tomto sportu...). Své by o tom mohl vyprávět např. i skutečný bobový nováček Kuba Janoušek, který se stal v průběhu svých 4 prvních jízd v životě bobistou hned 2x.
Ale pojďme k výsledkům:
Opět v dvojzávodě dvojek (stejně jako v Igls) české posádky obsadily vždy bodované: (Vrbič-Stoki, s pádem ve II. kole) 20., (Hladík-Mottl) 27. a (Suchý-Janiš) 30. místo, resp. (Vrba-Mottl) 12. a (Hladík-Kračmar) 26. místo.
V nedělním závodu čtyřek hoši obsadili: (Vrbič-Motlik-Sucháč-Stoki) 11. místo a (HLADIK-JANIS-JANOUŠEK-KRACMAR) 22. místo.
V zámoří začal také americký pohár (Park City a Calgary) a svěťák, jehož první kolo proběhlo v dějišti letošních ZOH ve Whistleru. Ve dvojkách předvedly i po ukončení německé superstar Langeho dominanci především německé posádky (1. Machata, 3. Angere, 5. Arndt) stříbro bral domácí Rush. Závodu se zúčastnilo celkem 12 posádek, 13. Slovensko po pádu v I. kole nedokončilo soutěž. U čtyřek si vítězství z Olympiády zopakoval Holcomb, za nímž se seřadily všechny tři posádky aus Deutschland, a to v pořadí Arndt, Machata, Angerer. Jak by asi dopadly ZOH, kdyby se jich mohlo účastnit nepočítaně německých týmů...asi vcelku nudně. Výsledkovou listinu úvodního závody SP uzavírá na 11. místě kanadská trojka Gudzowsky.
Naši měli tento týden volno a na další kolo EP se chystají do Winterbergu. Altenberg pak předvánoční část zakončí.
Žádné komentáře