PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Boby

Bobový SP ve Whistleru

Po nepříliš úspěšném vystoupení českých bobistů na ME ve Svatém Mořici (kdy se nedostali do finálové dvacítky) se jim štěstí vyhnulo i při premierovém testování olympijské dráhy v rámci série závodů světového poháru.
Posádka Danilevič - Gomola se po slušném startu 4,90 s. (16. start) propadla hned na začátku tratě na 19. a později 21. místo a byť dolní část byla projeta čistě, manko už se klukům nepodařilo dohnat a skončili na první nepostupovém, tedy 21. místě.


O vítězství se svedl velký souboj mezi domácámi kanaďany a dále Švýcary a Němci. Zlato z dvojek si nakonec trošku překvapivě odváží Němec Thomas Florschutz s brzdařem Marco Kuhnem, stříbro startobijec ze Švýcarska Hefti s Lamparterem, kteří sice měli místy dokonce namále, aby dojeli dolů na všech čtyřech kudlách, ale se starty 4,73 a 4,70 se snad ani nedalo dojet hůř... a 3. a 4. příčku obsadili domácí Lueders a Rush.
 
Dnes v 16.00 pacifického času se jede závod čtyřek, tak držme našim klukům (ve složení viz dvojka+Kobián, Stokláska) palce!

Žádné komentáře