PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Boby

Boby - Park City

Po předolympijském Vencouveru se čeští bobisté přesunuli na další díly světového poháru do Salt Lake City alias Park City, které hostilo ZOH před 7 lety. Poměrně snadná dráha dávala tušit, že zde opět vytáhnou růžky i na vencouverské dráze poněkud zakřiknutí borci a že česká posádka to bude mít zas o něco těžší. Navíc byly na pořadu celkem tři závody světového poháru, jelikož se měl nahrazovat závod čtyřek za zrušenou předvánoční Cesanu.
Maraton tedy začal ve čtvrtek závodem dvojbobů, kde za sebe Ivo "Pišta" Danilevič dostal opět Honzu "Stokiho" Stoklásku. Klukům se povedly opět pěkné starty - v obou jízdách 4,97 s., což znamenalo 10. a 9. start a v dramatickém a vyrovnaném závodě, kdy měli 13. a 15. jízdu, obsadili celkově 14. příčku. O sportovní trapas se přitom v první jízdě postaral brzdař David Bissett, který kanadské jedničce Leudersovi omylem "přibrzdil" již před poslední zatáčkou. Se štěstím se následně kanadská posádka dostala do finálové dvacítky a následně bravůrní druhou jízdou se tandem posunul na celkové 7. místo. Medaile bral Zubkov s bohatýrem Voevodou na brzdě (obdoba Němce Kuskeho - navíc se také vyloupl až těsně před MS...), dále Florschutz a Hefti.
Celkové pořadí světového poháru pak po tomto finálovém závodě představuje: 1. Hefti (1581 b.), 2. Florschutz (1537 a 3. Lange (1501 b.). Ivo Danilevič se dostal do TOP 20 i bez bodů ze smolně disklého závodu v Igls a s 812 body dvacítku nejlepších uzavírá. Z našich je dále na celkově 54. místě Vrba, 63. místě Hladík a 97. místě Horn jr.

Páteční náhradní závod čtyřek za Cesanu byl lehce poznamenán odpočinkovým dnem Stokiho a tak s podprůměrnými starty 5,03 s. se i s trochou štěstí umístil 4-bob ve složení Pišta - Bahňák - Gomič - Kobi ve finále, na celkovém 20. místě. Vítězství zůstalo doma Stevenovi Holcombovi, stříbro Mininsovi a bronz Zubkovovi.

Sobotní finálový závod světového poháru byl poznamenán nepřízní počasí, které se zrovna vybouřilo v první jízdě mj. i na české posádce. Ta se však s nepřízní poprala a ve stejném složení jako při 12. místě v Konigssee (Danilevič, Bohman, Gomola, Stokláska) se především dobrou druhou jízdou vyšplhala až na pěkné 15. místo. Přitom druhá jízda byla 10. nejrychlejší s 6. nejvyšší maximální rychlostí 136,10 km/h.
Cenné kovy přitom brali stejní piloti a jejich posádky jako v pátečním závodě.
Celkové pořadí světového poháru je přitom ve "čtyřkách": 1. Zubkov (1646 b.), 2. Minins (1549 b.) a 3. Holcomb (1478 b.). Ivošovi patří 17. místo (776 b.), Vrbovi 44. a Hladíkovi 67. příčka.

Tento a příští týden bojují bobíci o co možná nejlepší umístění na Mistrovství světa v Lake Placid, kde se pro změnu konaly zimní olympijské hry v roce 1980.