PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Boby

Husarský kousek českých posádek na MS v zemi hvězd a pruhů

Na začátku sezony 2011/2012 se zdálo, že kvůli nejtísnivější finanční situaci bobového sportu v jeho novodobé historii se české posádky na zámořskou část světového poháru a zejména na mistrovství světa ("MS"), které se letos konalo v Lake Placid, stát New York, USA, ani nepodívají.
 
Mimořádné úsilí výkonného výboru pro boby ČSBS a laskavá pomoc sponzorů, zejm. AGROFERTU HOLDING, a.s., DB SCHENKER CZECH REPUBLIC, Frodl Group, s.r.o., ATEX Sportswear, Vemax, SBP Zaviko Int. a DBO a dalších však umožnila účast alespoň na vrcholu letošní sezony, tedy MS.
 
Vynucenou pauzu před MS Češi využili jak nejlépe mohli a od 7. do 10. února se náš nejlepší pilot Jan Vrba připravoval na dráze v Placid, exklusivně pouze s domácími závodníky.
 
Od 13. do 19. února pak probíhal závod 2bobů, týden na to závod čtyřek.
 
V klání 2bobů si posádka Vrba - Stokláska nevedla vůbec špatně a v nabité konkurenci tří desítek posádek se umístila na pěkném 18. místě, přičemž za sebou hoši nechali dvě ruské posádky, Brita, třetí lotyšskou posádku a další. Vítězství bral domácí Steven Holcomb.
 
Že extrémní technická náročnost a záludnost tratě Čechům vyhovuje se pak ještě markantněji projevilo v závodě 4bobů, kdy posádka Vrba-Hladík-Bohman-Stokláska vybojovala 13. místo, přičemž od TOP 10 naše dělili z celkového času 4 závodních jízd 3:39,68 pouhé dvě desetiny, do kterých se vešly obě ruské posádky a Brit. I v tomto závodě dominoval Holcomb, následován Němci Arndtem a Machatou.
 
Dobrou zprávou je i to, že oproti loňskému mistrovství světa česká "dvojka" i "čtyřka" zaznamenala progres o tři, resp. čtyři místa. Doufejme, že za dva roky v Soči budou posádky se lvem na prsou patřit do elitní světové desítky. Letošní 10. místo na mistrovství Evropy je tomu velkým příslibem.
 
 
http://rtbphoto.photoshelter.com/gallery/2012-Bobsled-World-Championships-4man-Heat-1-2/G0000hRntVRJC_Wk
Žádné komentáře