PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Boby

První dny na dráze ve Vancouveru

Čeští bobisté se po strastiplné cca 24 hodinové cestě dostali před pár dny do místa předolympijského tréninkového kempu v kanadském Whistleru, nedaleko Vancouveru. V rámci aklimatizece (je zde o 9 hodin méně...) uspořádali ve svém jediném volném dni výlet mj. za symbolem nadcházejích ZOH 2010 Stonemanem. Treninky na náročné dráze, kde se jezdí s dvojkou kolem 145 km/h a se čtyřkou zatím ani nikdo neví - ale bude to mazec..., se v těchto dnech rozbíhají na plné obrátky.

Další informace uvnitř...

Po dvou aklimatizačních dnech se začalo konečně jezdit. A že se bylo na co těšit... Pořadatelé první den pro jistotu striktně nařídili všem posádkám, že dovoleno je jet pouze z tzv. dámského startu, tedy startu, který ústí  až do třetí zatáčky, čímž je sníena maximální rychlost o 5-10 km/h.
I piloti jako olympijský vítěz a mistr světa Andre Lange upozorňovali na zrádné pasáže a vzájemně probírali techniku jízdy. A hned na začátku bylo rušno. Dva pády během krátké chvíle naznačily délku tréninku. Nakonec pádů příliš nepřibylo,ale potvrdilo se, že dráha je opravdu rychlá. Již při druhém tréninku,bez ostrého startu dosahovaly dvojboby rychlosti 145 km/h.

A český dvojbob předváděl v tréninku velmi dobré a rychlé jízdy. Dlouho se žádné z posádek nechtělo sednout do čtyřbobu, jelikož i sami trenéři měli vážné pochyby,zdali se dá vůbec se čtyřkou úspěšně sjet. Z nižšího dámského startu to zkusili domácí borec Pier Lueders, ale nikdo další se neodhodlal. Nakonec se této nelehké úlohy chopili Češi, a to ve složení Ivo Danilevič (pilot), Roman Gomola (pravé křídlo), Jan Kobián (levé křídlo) a Martin Bohman (na brzdě); Honza Stokláska dostal v tento nelehký a přiznejme si i notně napínavý den volno), kteří se dne 29.1. 2009 jako první spustili se čtyřbobem z horního startu do ďábelsky rychlého ledového koryta a obě jízdy zvládli bez problému. Jediným dalším odvážlivcem byl tým Poláků, který ovšem obě jízdy v krizové zatáčce č. 13 spadl.
Tréninkový týden končí v sobotu a ihned navazují tréninky na Světový pohár, což bude zároveň pro pořadatele takový malý předolympijský test.

Žádné komentáře