PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Závody - dráha 09

ME družstev Leiria 2009

První ročník Mistrovství Evropy nedopadl pro české družstvo nejlépe. Po těsném souboji s Řeky jsme neudrželi pozici v superlize a o 3 body spadli do I.ligy. Splnilo se tak očekávání, že náš team bude letos těžce bojovat o udržení, které by bylo velkým úspěchem. Po loňském úspěchu, kdy jsme právě v Lieře vybojovali pozici v nejvyšší soutěži, se tak historie neopakovala a český tým se následující rok bude muset o postup opět poprat.

Individuálně se na 400m př. představil Pepa Prorok. V prvním běhu bral za 51,05 2. místo a v celkovém pořadí 7.příčku.
 

Na hladké čtvrtce dokázal Ruda Götz vybojovat ve svém běhu 3. místo, celkově stačil čas 46,51 na 8. místo. Ve štafetě 4x400m pak úspěšně rozbíhal první úsek.
 

100m za 10,49 (-0,3) znamenalo pro Honzu Schillera po těsném souboji a stejném čase se švédským závodníkem 6. místo v běhu a celkově 11.pozici.
 

Štafeta 4x100m, jak se později ukázalo, pohřbila naděje na udržení. Za přeběhnutí předávacího území na 3. předávce mezi Honzou Schillerem a Honzou Velebou byla diskvalifikována a původně připsaných 6 bodů za 39,68 by na udržení v superlize stačilo.

I bez bodů z krátké štafety se dala superliga udržet. Ovšem po dalších menších výpadcích nás nespasila ani záchranářská mise štafety 4x400m. Po těsné prohře s řeckou štafetou o 0,12s. bylo o 3 body rozhodnuto o sestupu.

Celkové výsledky

FOTKY

Žádné komentáře