PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

3.etapa [Koombooloomba Dam- Gunnawarra Lagoon]

Dnešní etapa ukázala v plné síle náročnost závodu. Více jak polovina závodníků dosáhla času nad 6 hodin. Přes 60% závodníků pak dojelo s větší, než hodinovou ztrátou na vítěze. Petr dojel jako 53. v pořadí, se ztrátou 2:15 hod. na 1. místo. To ale jen díky tomu, že hned po cca 30 km protrhl plášť pneumatiky a neustálým dofoukáváním a lepením ztratil přes hodinu a čtvrt! (Původní dohad, že přišla krize se tedy nepotvrdil). Díky tomu jel chvíli i na posledním místě a 100 km absolvoval sám. Vrchol přišel v cíli, kde zjistil, že má protrženou i druhou pneumatiku. Nicméně dneska statečně dokončil a pokračuje dál za svým cílem, dojet si tento extrémní závod. V celkovém pořadí mu patří 46.místo (22. v kategorii elite). Souhrnné info za všechny dosavadní etapy nám petr poslal díky satelitnímu spojení, které zajistili organizátoři ...

Na třetí etapu nebude vzpomínat rád. Relativně se na ní těšil, protože měla být dost kopcovitá a chtěl si konečně trochu zazávodit. Navíc se poprvé cítil dobře. Jeho plány však vydržely pouze do 27. km, kde roztrhl o kámen plášť, čímž se odstartovala série zpravování, defektů a asi 5 foukání kapesní pumpičkou Crank Brothers (je velice skladná, ale foukat se s ní moc nedáJ). Ostatní závodníci mu pak říkali, že si alespoň odpočinul, ale to zas až tak pravda není… Celkem kvůli všem opravám ztratil asi hodinu a čtvrt a propadl se dokonce v jednu chvíli na úplně poslední místo. Některé závodníky předjížděl 3x. Potom ve stíhací jízdě jel asi 100 km sám, a i když to dle jeho slov celkem valil, musel zároveň šetřit kolo ve sjezdech, aby to na tom proseklém plášti vůbec dojel. Co se týče profilu trati, tak první půlka byla opět technicky náročná, a kromě obvyklého tlačení do kopců musel i dva nejhorší kopce sbíhat po svých. V cíli nakonec zjistil, že má proraženy i druhý plášť, takže teď už je s náhradními plášti na miziněJ. Jediné pozitivum, které se dá na dnešní etapě najít je to, že viděl poprvé živého klokana (už předtím viděl jednoho rozmáznutého na vozovce – úúúúúúú).

Zítřejší čtvrtá etapa je profilově nenáročná, a ačkoli měří plných 143 km, měla by být relativně v pohodě. Jedinou nepříjemností by mohlo být, že část se jede po trati staré železnice, taže povrch bude dost náročný a kamenitý.

 

Dosavadní průběh závodu

 

První dvě etapy byly, kromě té poslední desáté, asi nejlehčí z celého závodu, třetí (jak už jsme avizovali) zase jedna z nejtěžších. Zatím se mu jede dobře, i když začátky etap jsou dost ostré a sotva se uvisí ve druhé či třetí skupince, kde jezdí stále se stejnými lidmi, včetně dvou nejlepších holek.

 

První etapa byla první půlku po asfaltu a v Petrově skupině se jelo průměrem přes 35 km/h, druhá půle už byla kopcovitá s technickým terénem a s kvalitními sjezdy. Dle Petrových slov takové sjezdy ještě nikdy nejel a postupně si tam posouvá práh sjízdnosti sjezdů (i když některé radši jde pěškyJ). V závěru etapy bohužel dostal křeč do stehna a do cíle sotva dojel. Obecně má při etapách s křečemi trochu problémy, tak snad začne více solit :o)

 

Druhá etapa byla na začátku ještě větší nářez než první, uvisel svojí grupu jen do půlky a pak etapu dojel částečně sám a částečně s Ericem z Belgie. Většina trasy byla po asfaltu a údajně to byla nejlehčí etapa. Celkově měl průměr 27 km/h, což je dle jeho slov skoro nad jeho možnosti.

 

Co se počasí týče, nejsou tam tak hrozná horka jako loni, první dva dny bylo kolem třiceti stupňů (pochopitelně ve stínu), dnes se v průběhu dne začalo oteplovat až na 36. Po rovině je to celkem v pohodě, ale v kopcích ze závodníků leje jak z volůJ. V noci je  na oplátku tak 10 (dnes při snídani přesně 12), takže letní spacáky, které si závodníci koupili na místě za 30 AUD nejsou nic moc.

 

Jinak letos se jede velice rychle a první místa drží Češi. Není sice tak velká konkurence jako loni, nicméně kluci jezdí časy o minuty až desítky minut lepší, než loňský vítěz. Už došlo i na menší dohady, neboť stále není jasné, kdo by měl být leader a každý chce vyhrát alespoň jednu etapu.

 

Petrovi jde především o dokončení, a aby měl ze své jízdy dobrý pocit. Doufejme, že mu bude přát více štěstí, aby se mu vyhnuly další případné technické problémy… 

Takže good luck Petře…

 

Zatím ujeto 336 km: (přibližná trasa. Ve skutečnosti se jede po neznačených cestách, neuvedených na mapě - hlavně 3.etapa)

 


Zvětšit mapu
Žádné komentáře