PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Koncert U2

V rámci bohatého kulturního života naší skupiny jsme dnes navštívili koncert irské rockové skupiny U2. Naše komorní výprava, čítající Uhlajze, Bošana a Millhouse si tento fascinující koncert z jihoamerického turné nemohla nechat ujít. Vystoupení pro 80 000 lidí v Buenos Aires bylo opravdu fantastické a vyplatilo se trošku si zacestovat.
Přesun na koncert proběhl po ose Flora - IMAX - Buenos Aires a zpět, takže časově jsme to zvládli hodně rychle. I přes to, že by se mohlo zdát, že vidět koncert pouze v kině je o ničem, díky 3D texnoligii šlo v IMAXu o téměř živý zážitek.

 

Záznam z koncertů legendární rockové skupiny U2 je pořízen během jejího turné po Jižní Americe v letech 2005 a 2006. Film v trojrozměrné digitální 3D kvalitě vznikal při zastávkách koncertní šňůry Vertigo v Mexico City, Sao Paulu, Santiagu a v Buenos Aires. 3D technologie umožňuje si celé turné, které bylo provázeno obrovskou diváckou kulisou (návštěvnost až 80 tis. diváků)  a skvělou atmosférou, opravdu vychutnat.

http://www.csfd.cz/film/237674-u2-3d/

 


 

Unikátní projekt - první 3D záznam koncertu na světě - právě přichází do kina IMAX Praha v Paláci Flóra. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2.

 

Film režírovali Catherine Owens, jež natáčí videozáznamy o skupině již více než 15 let, a Mark Pellington, autor videoklipu One. K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu, který obsahuje největší hity skupiny jako Pride (In the Name of Love), New Year´s Day, Sunday Bloody Sunday, Miss Sarajevo, Where the Streets Have No Name, With or Without You, Bullet the Blue Sky nebo One. Ve filmu zazní také novější písně jako Beautiful Day, Love and Peace or Else, Vertigo, Sometimes You Can´t Make It On Your Own a skladba Yahweh.

http://www.national-geographic.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žádné komentáře