PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

AKTUALITY

Rozšířená verze prvních informací o příletu Petra do Austrálie – let + první dny v Austrálii

Cesta letadlem uběhla celkem dobře. Celkem asi 25 hodin ve vzduchu, 9 hodin v autě a zbytek zevlování na letištích ve Vídni, Abu Dhabi, Taipei a Brisbane. V letadle viděl 5 filmů, jídlo bylo moc dobrý a obsluhován byl krásnými a milými čínskými letuškami:-)

...

V Taipei pak měl celý den volno, a tak se mohl podívat do města, včetně návštěvy momentálně nejvyššího dokončeného mrakodrapu na světě, Taipei 101. Včetně antény má 509.2 m, přičemž vyhlídka je ve výšce 380m. Mají tam i nejrychlejší výtah na světě, co jede nahoru rychlostí 60.6 km/h. A zeshora rozhled jak z letadla...

 

Počasí je u protinožců dle očekávání: dusno, vedro (přes den 30, v noci 22) a navíc sem tam i déšť. Materiál dorazil v pořádku, s Petrem je to však trochu horší. Historie se jako obvykle opakovala a horečné přípravy za plného provozu si vybraly svou daň v podobě nachlazení. Z tohoto důvodu ještě nevybalil kolo z kufru a první dva dny v Austrálii strávil z 95% v hotelovém pokoji.

 

Aklimatizace proběhla v pohodě, hlavně díky tomu, že v průběhu 3 nocí na cestě naspal jen asi 9 hodin. Vše si vynahradil poslední 2 noci na hotelu, kdy na oplátku naspal asi 28 hodin a prakticky cele 2 noci a den strávil v posteli.

 

Jinak hotel, ve kterém Petr bydlí je dle jeho slov celkem OK. Dokonce má i žehličku a prknoJ. Vtipné na tom je hlavně to, že nemá co žehlit, jelikož z důvodu omezené váhy zavazadla si sebou kromě věcí na kolo vzal jen 1 gatě, 1 kraťasy, 4 trička, mikinu a bundu. Rozsáhlá česká výprava, která se netají ambicemi na vítězství v závodě bohužel bydlí v jiném hotelu. Petr tak bydlí s početnou výpravou Belgičanů.

 

Petr už rovněž provedl první nezbytné nákupy, kdy koupil hlavně kempingové věci, které se mu nevešly do zavazadla. Nezapomněl ani na klobouk se síťkou proti hmyzu. V tomto ukrutném podnebí se musí myslet opravdu na všechno.

 

Držme tedy Petrovi palce, hlavně ať se dá zdravotně do pořádku, aby mohl důstojně bojovat v závodě…

Žádné komentáře