PROSTĚ DOBRÝ - osobní web MARTINA BOHMANA

Crocodile Trophy08

Závěrečné foto

croco08e10blesk2.jpg

Cílová fotografie po dojezdu poslední etapy. Společná fotka českých závodníků, ve středu s Petrem Uhlíkem.

V poslední náročné (124 km) a měřené etapě, která rozhodla o konečném pořadí, dojel Petr jako 22. a celkově obsadil 38. místo se ztrátou 7 a půl hodiny na vítěze. Ztráta ale vůbec neni důležitá. Hlavní je, že Petr zvládl celý závod dojet a podat vynikající výkon. Škoda technických problémů, které ho potkaly, jinak by určitě figuroval v pořadí výš. Gratulujeme a smekáme!

V poslední 10. etapě (49 km) už se pořadí neměnilo a závodníci pouze slavnostně dojeli do cílového města. Všem se započítával čas prvního.

Ještě připojujeme Petrův závěrečný komentář:

8.etapa z Laury do Cooktownu byla konečně excelentním představením pro Petra. Dojel 15., jako 7. nejlepší Čech, se ztrátou pouze 25.min.

 
Zvětšit mapu

Po dojezdu poslal Petr opět krátké info:

První fotky z Austrálie

2etapa.JPG

Petr Uhlík (v červeném kroužku, vpravo), jako hlavní hvězda závodu, v centru zájmu novinářských fotoaparátů!!!

7. etapa má opět přes 140 km. Na začátku je kopcovitá, ale směrem k cíli už se bude klesat. Největším problémem bude pískový podklad a od poloviny etapy taky extrémní výmoly na silnici. 7.etapa (G-H):
Zvětšit mapu

Petr dojel na 42. místě, po technických problémech s kolem. Více i s informacemi od Petra:

6.etapa, dlouhá 138 km, měla nejnižší převýšení z letošního závodu (800m). Organizátoři uvádějí, že jde o etapu s nejkrásnějším finishem, z celé tour. Petr dojel na výborném 27.místě v balíku s větší skupinou a dosáhl tak zatim svého nejlepšího výsledku. V celkovém pořadí se posunul na 42. místo.

 6.etapa(E-G):
Zvětšit mapu

Jela se poměrně jednotvárná etapa. Po 50 km se závodníci otočili a zamířili zpět do místa startu:

 5.etapa (E-F-E):
Zvětšit mapu

Petr dojel jako 40., s půl hodinovou ztrátou na vítěze. Více v Petrově originální zprávě:

Dnešní 143 km dlouhá etapa byla poměrně rovinatá, takže oproti včerejšku papírově jednodušší. Problémem mohla být snad jen délka a povrch tratě (část se jela po trati bývalé železnice).Petra ovšem neopustila smůla a potkal ho nepříjemný pád asi 50 km před cílem. I tak dojel dnes jako 45., se ztrátou 59 min.na vítěze, s vysokým průměrem 27,85km/hod. V celkovém pořadí figuruje na celkovém 46.místě (22. ve své kategorii).

Dnešní 4.etapa (D-E)

 
Zvětšit mapu

Petr nám také zaslal obsáhlé info o dosavadním průběhu:

Dnešní etapa ukázala v plné síle náročnost závodu. Více jak polovina závodníků dosáhla času nad 6 hodin. Přes 60% závodníků pak dojelo s větší, než hodinovou ztrátou na vítěze. Petr dojel jako 53. v pořadí, se ztrátou 2:15 hod. na 1. místo. To ale jen díky tomu, že hned po cca 30 km protrhl plášť pneumatiky a neustálým dofoukáváním a lepením ztratil přes hodinu a čtvrt! (Původní dohad, že přišla krize se tedy nepotvrdil). Díky tomu jel chvíli i na posledním místě a 100 km absolvoval sám. Vrchol přišel v cíli, kde zjistil, že má protrženou i druhou pneumatiku. Nicméně dneska statečně dokončil a pokračuje dál za svým cílem, dojet si tento extrémní závod. V celkovém pořadí mu patří 46.místo (22. v kategorii elite). Souhrnné info za všechny dosavadní etapy nám petr poslal díky satelitnímu spojení, které zajistili organizátoři ...
1  
2